Širom svijeta, zakonodavne promjene i sve veći regulatorni nadzor tjeraju kompanije da preuzmu odgovornost za ljudska prava i uticaje na životnu sredinu duž svojih lanaca nabavke. Počelo je malo i sporo, sa Kalifornijskim Zakonom o transparentnosti 2010., ubrzalo se Zakonom o modernom ropstvu (Velika Britanija, 2015.; Australija, 2018.) i Zakonom o obavezi budnosti (Francuska, 2017.), i zaista je počelo na početku 2020-ih, sa (dodatnom) regulativom u Njemačkoj, Norveškoj, Novom Zelandu, Švicarskoj, Meksiku, Kanadi, SAD-u i mnogim drugim.

Ukratko, ove zakonodavne inicijative vrše pritisak na kompanije da instaliraju proaktivni sistem dubinske analize kako bi osigurali usklađenost sa standardima ljudskih prava i okolinskim standardima u cijelom lancu nabavke, kako bi se izbjegle kazne, šteta po reputaciju i skidanje proizvoda s tržišta.

 

U ovom Bijelom papiru ćemo:

  • Staviti fokus na ulogu standarda i audita u dubinskoj analizi lanca nabavke
  • Istražiti kako integrisati audite dobavljača u proces dubinske analize
  • Pričati o ograničenjima trenutne audit prakse i kako se nositi s njima

Osim toga, naši stručnjaci će pružiti šest konkretnih savjeta o tome kako maksimizirati učinkovitost programa audita dobavljača, s fokusom na osiguravanje usklađenosti, smanjenje rizika i poboljšanje u lancu nabavke.

 

Whitepaper Supply Chain Due Diligence
Thijs Willaert.jpg
Loading...

Author

Dr. Thijs Willaert

Dr. Thijs Willaert je globalni direktor usluga održivosti. U ovoj ulozi, odgovoran je za cjelokupni portfelj ESG usluga DQS-a. Njegove oblasti interesovanja uključuju održive nabavke, praćenje ljudskih prava i ESG audite.

Kako preuzeti Bijeli papir

Prvo se morate registrovati. Molimo koristite formular na ovoj stranici.
Nakon registracije, od nas ćete dobiti e-mail u kojem se traži da potvrdite svoju e-mail adresu.Napomena: Ne možemo vam poslati Bijeli papir bez potvrde.
Nakon što potvrdimo vašu email adresu, poslat ćemo vam Bijeli papir.